Wielu kandydatów nadal nie ma profilu na LinkedIn!

By 17 maja, 2023 Uncategorized

Mimo, że użytkownikom LinkedIn wydaje się, że są tutaj wszyscy to rzeczywistość jest odmienna. Cała rzesza specjalistów i ekspertów nie ma kont na tym portalu, co ma bardzo istotne znaczenie, np. w zakresie prowadzonych rekrutacji prawniczych.

Z danych na temat polskich użytkowników Linkedin wynika, że mamy zarejestrowanych 5.5 mln kont (liczba ta szybko rośnie, bo na początku 2022 r. było to 0.86 mln mniej), spośród których jedynie ok. 2-3% publikuje treści na portalu. Co istotne, większość to osoby w młodym wieku:

 • 18-24 lata (1.4 mln)
 • 25-34 lata (3.1 mln)

Spośród branż najlepiej reprezentowane są usługi specjalistyczne (890 tys.), w tym usługi prawne to 69 tys. osób.

Widać więc wyraźnie, że mimo rosnącej popularności portalu nadal dociera on jedynie do wycinka naszego społeczeństwa. Mało tego, z moich obserwacji wynika, że duża część użytkowników nie śledzi na bieżąco tego co się na nim dzieje. Często zdarza się, że musimy tygodniami czekać na odpowiedź na naszą wiadomość, czy przyjęcie zaproszenia. Tak więc realnie treści publikowane na portalu (w tym oferty pracy) docierają jeszcze mniejszego grona niż wskazywałyby na to statystyki.

Jaki z tego wniosek pod kątem rekrutacji prawniczych? LinkedIn to świetne źródło poszukiwania kandydatów (którego znaczenie rośnie z roku na rok), ale nie może być jedynym! W ramach rekrutacji, które prowadzimy w JARZYŃSKI Legal + Tax + Compliance Recruitment nie ograniczamy się wyłącznie do poszukiwania prawników na Linkedin, chociaż jest to bardzo cenne źródło wiedzy o kandydatach. Nie ignorujemy innych mediów społecznościowych (np. Facebook czy Instagram). Zawsze publikujemy nasze ogłoszenia na specjalistycznych portalach z rekrutacjami prawniczymi, a także – jeżeli profil kandydata na to wskazuje – na ogólnopolskich portalach, takich jak pracuj.pl. Dodatkowo wspieramy się naszą własną (aktualizowaną) bazą kandydatów budowaną od 2010 r. (liczącą ponad 40 tys. os.), ściśle współpracujemy z 16 stowarzyszeniami prawniczymi zrzeszającymi setki prawników (w tym Polskim Stowarzyszeniem Prawników Biznesu, Polskim Stowarzyszeniem Prawników In-house, Polskim Stowarzyszeniem Prawa Podatkowego czy Polskim Stowarzyszeniem Ekspertów Compliance i AML), oraz podejmujemy szereg innych działań skierowanych na odnalezienie idealnych kandydatów na stanowisko, na które rekrutuje nasz klient.

A jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące rekrutacji na Linkedin?

Pozdrawiam,

Witold Jarzyński


Szukasz prawnika? Zamieść ogłoszenie na portalu Rekrutacje Prawncze lub zleć ją agencji JARZYŃSKI Legal + Tax + Compliance Recruitment.

Zgłoszenia

  Dane osoby składającej zamówienie:

  Dane do faktury:

  Imię i nazwisko

  Nazwa firmy / instytucji (Nie dotyczy osób fizycznych)

  Telefon

  Ulica

  Adres email

  Miasto

  Kod pocztowy

  NIP (Nie dotyczy osób fizycznych)

  Rodzaj faktury

  Czy konferencja będzie finansowana w min. 70% ze środków publicznych a w związku z tym obowiązuje zwolnienie z podatku VAT?

  Ilość uczestników:

  Dane uczestników:

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Dodatkowe uwagi:

  Źródło informacji o konferencji:

  Social media (Facebook, Linkedin, etc)NewsletterKontakt telefonicznyInne

  Upoważniam Wydawnictwo MRM Witold Jarzyński do wystawienia faktury bez podpisu odbiorcy.

  Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MRM Witold Jarzyński informacji handlowych na podany przez ze mnie adres e-mail.

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny (na podany nr telefonu) przez MRM Witold Jarzyński w celu marketingu bezpośredniego.

  ×
  Szkolenia, webinary i konferencje