5 (z życia wziętych) sposobów, aby nie dać się zrekrutować na LinkedIn

By 22 maja, 2023 Uncategorized

W ramach rekrutacji prowadzonych przez JARZYŃSKI Legal + Tax + Compliance Recruitment oraz Rekrutacje Prawnicze mamy codziennie do czynienia z setkami kandydatów. Prezentujemy poniżej najciekawsze metody, które stosują prawnicy, aby nie dać się zrekrutować i pod żadnym pozorem nie otrzymać ciekawych ofert pracy na portalu LinkedIn.

1. Nie wpisuj swojej specjalizacji – jesteś doradcą podatkowym specjalizującym się w podatku VAT, konsultantem zajmującym się cenami transferowymi, albo radcą prawnym zajmującym się transakcjami M&A? Pod żadnym pozorem nie wpisuj tego w swoim głównym opisie (pod nazwiskiem), ani w umiejętnościach/doświadczeniu. Przecież wiadomo, że każdy prawnik zna się na całym prawie, więc po co się rozdrabniać i zaśmiecać swój profil zbędnymi szczegółami? Najlepiej wpisz magister prawa, albo prawnik. Bądź minimalistą!

2. Nie wchodź na konto, nie sprawdzaj wiadomości albo najlepiej nie podawaj do tego żadnych innych danych kontaktowych (typu email), aby namolni rekruterzy i pracodawcy nie mogli spamować Twojej skrzynki emailowej ofertami pracy.

3. Nie wpisuj nazwy swojego pracodawcy – zamiast topowej firmy doradztwa podatkowego wpisz „kancelaria podatkowa”. Nie ma co się obnosić i chwalić, LinkedIn to nie miejsca na takie przechwałki.

4. Nie aktualizuj miejsca zamieszkania – zakładając konto studiowałeś w Lublinie, lub Wrocławiu a teraz pracujesz w Warszawie. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj swojego aktualnego miejsca zamieszkania, niech to będzie test na spostrzegawczość i determinację dla pracodawców, jeżeli im naprawdę na Tobie zależ to nie zmylą ich takie szczegóły. Albo jeszcze lepiej, zamiast wpisywać dokładne miejsce zamieszkania (konkretne miasto) wpisz Polska. Przecież jesteś obywatelem polski, patriotą, niech Twój profil to odzwierciedla!

5. Usuń konto lub go nie zakładaj – żeby mieć 100% pewność, że nie zostaniemy zrekrutowani przez LinkedIn najlepiej… usunąć konto. Mamy wtedy pewność, że wypadniemy z obiegu i nikt nam nie będzie głowy zawracał rekrutacjami 🙂

Pozdrawiam,

Witold Jarzyński


Szukasz prawnika? Zadzwoń do nas (502 342 502) lub napisz (rekrutacje@jltr.pl) lub odwiedź jeden z naszych profili JARZYŃSKI Legal + Tax + Compliance Recruitment lub. Rekrutacje Prawnicze.


Zgłoszenia

  Dane osoby składającej zamówienie:

  Dane do faktury:

  Imię i nazwisko

  Nazwa firmy / instytucji (Nie dotyczy osób fizycznych)

  Telefon

  Ulica

  Adres email

  Miasto

  Kod pocztowy

  NIP (Nie dotyczy osób fizycznych)

  Rodzaj faktury

  Czy konferencja będzie finansowana w min. 70% ze środków publicznych a w związku z tym obowiązuje zwolnienie z podatku VAT?

  Ilość uczestników:

  Dane uczestników:

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Imię i nazwisko

  Telefon

  Adres email

  Dodatkowe uwagi:

  Źródło informacji o konferencji:

  Social media (Facebook, Linkedin, etc)NewsletterKontakt telefonicznyInne

  Upoważniam Wydawnictwo MRM Witold Jarzyński do wystawienia faktury bez podpisu odbiorcy.

  Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MRM Witold Jarzyński informacji handlowych na podany przez ze mnie adres e-mail.

  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny (na podany nr telefonu) przez MRM Witold Jarzyński w celu marketingu bezpośredniego.

  ×
  Szkolenia, webinary i konferencje